„Újra meggyőződtem arról, hogy a boldogság egyszerű és szerény dolog – egy pohár bor, egy szem gesztenye, egy szegényes parázstűzhely s a tenger zúgása, semmi más. Ahhoz, hogy érezd, ez a boldogság, nem kell más, csak egy egyszerű és szerény szív.” (Zorbász, a görög /Nikosz Kazantzakisz/)
Péterfy Bori & Love Band (feat. Saiid) - Noktürn
Annyira belejöttem a tervnélküliségbe, hogy elindultam otthonról a pályaudvarra és félúton rájöttem, hogy nem tudom hova megyek? Mármint, milyen településre. Miután visszamentem a hiányzó részletekért, az automatából történő vonatjegy vásárlással is megbirkóztam, most sokadjára rájöttem, hogy mégis rá lehet venni angol nyelvű válaszokra. Aztán a kedves
Renfe-vel zötyögtem végig a tengerparton Benalmádenába. A
pillangó parkba készültem, a pillangók iránti rajongásom ötévesen kezdődött, amikor Apu teleragasztotta a hűtőt az új lakásban lepke matricákkal. Jó-jó, én öt éves voltam.
A honlap alapján van közösségi közlekedés a parknál, ezért elvetettem az autóbérlést. Az viszont, nem sok jót ígért, hogy a pályaudvar közelében, ahol leszálltam, nyoma sem volt olyan busznak, amit a weboldalon emlegetnek. Van egy hülye szokásuk a spanyoloknak. A buszmegállókban feltüntetik ugyan, hogy milyen buszok állnak meg és azok milyen útvonalon közlekednek és be van jelölve, hogy melyik megállóban vagy éppen. Csak két lényeges információ nem derül ki. Egyrészt, hogy melyik irányba tartó buszmegállóban vagy, ugyanaz a menetrend van kiragasztva mindkét irányban. És ugye, akárcsak a turistajelzéseknek, a buszvonalaknak is két vége van (amúgy, ha körjárat, akkor azt jelölik a busz száma előtt egy "C"-vel). És mivel ugyanazt a matricát rakják ki a buszjárat minden megállójában, csak a végállomásokról való indulási időket tüntetik fel. Magyarul, állsz valahol az út szélén a buszmegállóban, tegyük fel, a jó megállóban, a tájékozódási képességed alapján (ami nekem nincs) és találgatod, hogy a végállomásról a 23. megállóba, ahol éppen állsz, vajon mikorra érhet a busz. Ezt a hosszadalmas leírást ajánlom szeretettel a közlekedésmérnök családtagjaim figyelmébe.
Szumma szummárum, elindultam gyalog, 1 óra 11 perc gyaloglást mutatott az útvonal tervező a telefonon. Mielőtt megkérdeznétek, semmilyen buszt nem ismert a környéken, azt javasolta, hogy menjek vissza vonattal egy megállót, onnan csak 58 perc gyalog.
Gyalogoltam, félúton felszálltam ötletszerűen egy buszra (amik egyébként egy-két óránként járnak, ezt is elfelejtették megemlíteni a weboldalon).
10 euró a beugró a parkba, és ezen
linken megnézhettek egy pár képet, én nem sajnáltam az árát, amikor kijöttem. A képeken találtok még ki nem kelt pillangót, élő pillangót, halott pillangót, egyesével, párban és nagyon párban is. Ahogy itt is látszik, az első pillangó alsó szárnyai barnák. Ugyanezek, amikor repülnek, kékek, mert a hátuk égszínkék. Rengeteget fényképeztem, csodaország az a hely. De, akárhogy próbáltam a kékszárnyú pillangót nem tudtam lefényképezni. Több mint 1000 lepke van ott, kell némi rögeszmésség hozzá, hogy nekem pont ez kellett, de abban nincs hiány. Ahogy cikázik, nem lehet lefényképezni, amint leszáll, összecsukja a szárnyát és csak a barna felét látod. Amíg mozgásban van, gyönyörű, ahogy megállítod, magadénak akarod, elszáll a kék varázslat. Éreztem én ezt már akkor, közben is, ahogy kergettem őket, de csak azért nem toporzékoltam, mert nem tudok spanyolul toporzékolni. Végül feladtam, beletörődtem, hogy kék pillangóhát nem lesz. Az egy másik nap másik csodája, Ahogy nyitottam az ajtót, még egyszer visszanéztem és ott volt, leszállt és széttárta a szárnyát. Egy pillanatra megláthattam a kék pillangó szárnyát.
Persze hazafelé sem találtam el, hogy mikor jön a busz, ezért volt időm olvasgatni. Otthonról kaptam egy régi baráttól egy gyönyörű, hosszú levelet, válaszul a blogra. Innen került a mai idézet és zene a bejegyzés elejére.
Még korán volt mire visszaértem Benalmádenába, ezért elindulta a tengerpartra. Ami nincs közel a vasútállomástól, de nem tudtam ellenállni a hívásnak. Átmentem egy hatalmas parkon, ahol a bejáratnál a felirat figyelmeztetett, hogy ne nyúljunk az állatokhoz. Na jó, de milyen állatokhoz? Szanaszét kószáló kakasokhoz, tyúkokhoz, meg nyulakhoz. A kakasok elég öntörvényűek, mikor leértem a partra, láttam, hogy a parkon kívül is flangálnak.
Visszaérve a városba belefutottam egy katolikus körmenet-szerűségbe, akárhogy guglizom, sajnos, nem tudom pontosan, mi volt. Verem a fejem a falba, hogy nem kérdeztem meg. Ünnepnap nem volt, de a kegytárgyak egy részét egyenruhások vitték. A
legszebb egyenruha versenyben a flottila áll nyerésre.
PS: Kedvenc barátom otthonról megszakértette, hogy mit is
láttam, köszönet érte.